BOG: Med Kærlig hilsen af Rikke Høgsted
200,00 DKK
Skrevet af: Psykolog Rikke Høgsted
Udgivet på: Dansk Psykologiske Forlag
Sider: 60
På lager
Jeg føler en stor glæde og stolthed over at have bidraget til Med kærlig hilsen, som jeg kunne fristes til at kalde en livsnødvendig bog. “Mørkets Sang” er jo paradoksalt nok en lovsang til lyset. Med kærlig hilsen rummer dels praktiske anvisninger på at håndtere en tung fase i livet, men i lige så høj grad en fremhævelse af de lyskilder, som netop får øget lysstyrke på den mørke baggrund”.
Benny Andersen
Om forfatterne Rikke Høgsted:
Rikke Høgsted er på mange måder en sej kvinde! Hun har igennem mange år arbejdet med folk i kriser, og har gjort meget for at få sorg på dagsordenen! Både igennem sit arbejde for Kræftens Bekæmpelse og Røde Kors. Derudover har hun arbejdet som militærpsykolog i Det Danske Forsvar, chefpsykolog i Falck Healthcare og udviklingschef i Region Hovedstadens Psykiatri.
I dag er Rikke leder af Institut for Belastningspsykologi, krise- og organisationspsykolog, samt forfatter af en lang række selvhjælpsbøger.
De 3 bøger vi har her på OnlyByGrace af Rikke Høgsted er fantastiske bøger til dig, der er i sorg, eller kender nogen der er.
Rikke er uddannet psykolog fra Københavns Universitet 1998. Autoriseret af Psykolognævnet i 2002, specialist i psykoterapi i 2010 og i psykotraumatologi i 2014.
| Vægt | 0,60 kg |
|---|---|
| Størrelse | 1,5 × 21,5 × 24,5 cm |
Brand
Dansk Psykologisk Forening
Du skal være logged in for at afgive en anmeldelse.


Bibelen
Bibelen på Hverdagsdansk
Navnetryk og Bibelomslag
Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.